Bílé Tygry posílí americký obránce a útočník

Date of publication Author Jan Rachota - tiskový mluvčí

Dvě americké posily přivítá v liberecké kabině trenér Bílých Tygrů Jiří Kalous. Do obrany přichází třiadvacetiletý Jason DeSantis, který v Liberci podepsal smlouvu do 30.4.2010. Konkurenci do útoku by měl přinést sedmadvacetiletý Dennis Packard, který má také smlouvu do 30.4.2010, pokud by však nenaplnil očekávání, může být kontrakt po měsíci ukončen. Pokud se vyřeší včas všechny nutné administrativní náležitosti, měli by být oba hráči připraveni nastoupit již zítra proti Českým Budějovicím.

Jason DeSantis

Americký obránce Jason DeSantis se narodil 9. března 1986 v Oxfordu. Hokej začal hrát v pěti letech a jeho vzorem byl Nicklas Lidstrom. V juniorském věku byl členem amerického národního týmu do osmnácti let, v jehož dresu startoval na MS „18“ v Minsku v roce 2004. Stránky Ohio State University, kde hrál univerzitní ligu od sezóny 2004/2005 do 2007/2008 ho popisují jako dobře bruslícího ofenzivního beka. Poslední dva roky hrál DeSantis AHL za tým Philadelphia Phantoms, přičemž vloni si v 56 zápasech připsal 17 bodů a pouhých 12 trestných minut.
Profil Jasona DeSantise
Narozen: 9. března 1986
Výška: 180 cm
Váha: 84 kg
Hůl: P
Post: obránce

Dennis Packard

Dennis Packard se narodil 9. února 1982 v St. Catharines v Kanadě, od mládí ale žil v USA. Středoškolská léta prožil v dresu Modrých Rytířů z Wyomingu. Sezónu 1999/2000 odehrál v USHL, což je nejlepší juniorská hokejová soutěž v Americe. Dennis v ní nastoupil k pětapadesáti utkáním a připsal si pětadvacet bodů. Další čtyři roky prožil na Harvardu, kde vedle studia psychologie hrál za univerzitní tým této prestižní školy.

V roce 2001 byl draftován, v sedmém kole si ho jako celkově 219. vybrala Tampa Bay. Od roku 2006 začal hrát AHL a střídavě i ECHL. Později podepsal jako volný hráč smlouvu s klubem NHL Boston Bruins, do prvního týmu se ale neprobojoval a hrál za farmu Providence Bruins a později ve Worcesteru za tamní Žraloky.

V ročníku 2008/2009 se v rámci AHL přesunul do týmu Bridgeport Sound Tigers (farma New York Islanders), za které odehrál šestatřicet utkání v základní části a dvě v play-off, během sezóny ale také působil v nižší ECHL v Utahu, za který nastoupil k jedenácti duelům s bilancí jedenácti kanadských bodů.

Packard je typickým vyznavačem zámořského stylu hry, k čemuž ho opravňují i ideální dispozice.

Profil Dennise Packarda
Narozen: 9. února 1982
Výška: 196 cm
Váha: 106 kg