Bílé Tygřice úspěšně finišují v letošní sezóně

Date of publication Author Anna Cejpová

L i b e r e c - Konec hokejové sezóny se neúprosně blíží, přesto mají liberecké hokejistky na programu několik přátelských utkání. V pátek 28. března Tygřice odehrály velmi napínavý zápas s nevšedním soupeřem. Ve Svijanské aréně se postavily proti výběru kanadských hokejistek, které v Liberci zakončovaly tour po evropských turnajích.

Kanaďanky představovaly pro Tygřice první zkušenost se zámořským týmem, od čehož se odvíjel i obraz první třetiny, která byla z obou stran odehrána opatrněji. První dvacetiminutovku však hosté ukončili s jednobrankovým náskokem, ale během následujícího dějství strhl domácí celek vedení na svou stranu, které si udržel až do 18. minuty třetí třetiny, kdy Kanaďanky ukázaly velkou chuť po vítězství a dokázaly vyrovnat na 3:3. Rozhodnutí měly přinést samostatné nájezdy, ale všichni exekutoři si vylámali zuby na výtečných gólmankách. Štěstí se nakonec usmálo na hosty. V zápase se hattrickem blýskla domácí útočnice Sabina Johanová, skvělý výkon podaly obě liberecké brankářky. Velký dík patří i fanouškům, kteří Tygřicím i kanadskému výběru vytvořili pravou hokejovou atmosféru.

Necelých dvanáct hodin měly liberecké hokejistky na regeneraci po náročném utkání, již během sobotního dopoledne měly na programu další přátelské utkání, tentokrát proti týmu ze Sedlčan. I v případě tuzemského soupeře se jednalo o první vzájemný zápas, nicméně žádný opatrný vstup do třetiny se na rozdíl od předešlého utkání nekonal. Sedlčanské Stračenky nasadily vysoké tempo, čemuž se zpočátku unavené Tygřice přizpůsobovaly hůře. Ve druhém dějství se hra vyvážila a domácí hráčky si vytvořily několik dobrých šancí, některé však skočily cinknutím brankové konstrukce a ne hvizdem rozhodčího.

Do závěrečné třetiny Tygřice vstoupily za nepříznivého stavu 2:6, nicméně byly odhodlány Stračenkách ukázat své drápy. Hostům již nedovolily skórovat a samy po několika vydařených kombinacích obehrály sedlčanskou obranu a dokázaly vyrovnat. V 60. minutě ještě hostům svitla naděje na další branku, kdy se vhazovalo v liberecké obranné třetině, Tygřice však situaci nejen vzaly pod svou kontrolu a drama nedopustily, ale i dokázaly vstřelit sedmý gól, který se ukázal být vítězným díky útočnici Johanové, která si z pátečního utkání přenesla formu a přidala do svých statistik dalších šest tref a jednu nahrávku, kterou ke skórování využila Kristýna Lexová. Druhá zápas tak skončil výhrou domácích 7:6.

Bílé Tygřice mohou být s výkonem předvedeným v dvojzápase spokojené, štěstí, které chybělo v pátečním utkání, se na liberecký tým obrátilo v sobotu. Hokejistky čeká na samém závěru sezóny domácí zápas s Děčínem, který vyzvou k odvetě v neděli 6. dubna od 12:30 hodin. Přijďte i tentokrát vytvořit Tygřicím skvělou atmosféru do Svijanské arény.