Benátky mají celosezonní zázemí v Liberci. Kluci se mohou soustředit jen na hokej, říká Bartoloměj Salanský

Date of publication Author Martin Zíta

Benátky nad Jizerou za sebou mají úspěšnou sezonu v 1. lize a nyní se, podobně jako Bílí Tygři, připravují na další ročník své soutěže. Tréninkové porce polykají svěřenci Filipa Pešána tradičně v Liberci, kde letos poprvé naleznou i celosezonní zázemí. O změnách, na které si hráči zvykají, jsme hovořili s Bartolomějem Salanským, generálním manažerem liberecké farmy.

Pane Salanský, před novou sezonou se v Benátkách nad Jizerou mnohé změnilo, můžete změny na úvod shrnout?
Letní přípravu jsme vždy začínali v Liberci a do doby ledu jsme jí zde trávili, protože tu máme prvotřídní podmínky, v tomto směru zůstal vše při starém. Od letošního roku ale budeme v Liberci trénovat i po celou sezonu, na zápasy budeme do Benátek dojíždět. V Tipsport areně byla zbudována kabina s veškerým zázemím a podmínkami extraligového týmu. Doufám, že se to projeví na našich výkonech a vše fungovat.

Vybudovala se nám kabina s veškerým zázemím a podmínkami extraligového týmu.

Proč se vůbec k tomuto kroku, stěhování do Liberce, přistoupilo?
Už loni jsme o tom přemýšleli a kluky na to připravovali. Super podmínky máme i v Benátkách, máme tam dokonce i více ledu, ale po spočítání financí, máme nulu k nule. Navíc každodenní dojíždění kluků, kdy jezdili třeba v pěti autech, bylo velmi rizikové. Všichni víme, jak to na silnicích vypadá, obzvlášť v zimě. Osobně se mi hodně ulevilo, kluci nemusí každý den dojíždět 70 kilometrů a mohou se soustředit čistě na hokej.

Doznal v nové sezóně nějakých změn benátecký kádr, či realizační tým?
Co se týče trenérů, tak žádné změny nejsou. Do realizačního týmu přibyl Marcel Krejza a dlouholetý hráč Aleš Vála. Z hráčů odešli Tomáš Klimt a Bora Jech, jinak se tým moc neměnil. Do jiných klubů odešli také Tonda Dušek a Michal Bárta, ale s tím jsme počítali a nahradí je kluci, kteří čekají na svou šanci a myslím, že jí čapnou za správný konec a budou se tlačit do Tygrů.

Z liberecké juniorky se do Benátek posunuli Adam Jandejsek, Tomáš Havlín a do branky přišel Vítek Vaněček, který výborně zachytal na osmnáctkách a podepsal s Washingtonem. Všichni se tlačí do týmu a myslím, že o nich ještě hodně uslyšíme.

Na závěr musí padnout otázka s jakými ambicemi vstupují Benátky do nové sezony?
Každý mančaft vstupuje do sezony s touhou dostat se co nejdál. To je i náš cíl. Chceme se dostat do play-off a v něm dojít, kam to půjde. Samozřejmostí je snaha vychovat hráče pro Bílé Tygry, to je hlavní cíl.

Slavná trojice aneb selská jízda