Během pauzy budeme makat, prozrazuje útočník Martin Bartek

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Tipsport extraliga má za sebou už více než polovinu odehraných kol, Tygři se zatím v natěsnané tabulce drží na místech zaručujících předkola play-off. „Můžeme na tom být i lépe, musí se nám ale podařit nějaká šňůra výher,“ ví zkušený střelec Martin Bartek.

Martine, už máte za sebou polovinu soutěže. Jak zatím liberecké počínání hodnotíš?
Hodnotí se mi to poměrně těžko. Naše postavení v tabulce určitě není takové, jako bychom všichni chtěli. Dokážeme některé zápasy odehrát velmi dobře, ale v dalších to umíme celé pokazit. Potřebujeme své výkony srovnat, aby to nebylo pořád jen nahoru a dolů, ale abychom na dobrý zápas navázali dalším.

Martin Bartek

To se vám ale zatím příliš nedaří, více než dvakrát za sebou jste ještě nevyhráli...
Ano, a to se nám stává už od doby, co jsem v Liberci. Před rokem to bylo téměř to samé. Prostě neudržíme nějakou stabilnější sérii, a proto jsme tam, kde jsme. Body nám zkrátka stále chybějí.

Zlepšení tu ale oproti loňskému roku je, držíte se stabilně uvnitř desítky, zatímco před rokem jste ji spíše atakovali z nižších míst, že?
Já už si to ani příliš nepamatuji, jak se nám v této době dařilo. Každopádně se to nějak pohnulo, ale pořád můžeme být i mnohem lepší. Je potřeba udělat nějakou šňůru více výher, bez toho to holt nepůjde.

Vaše ambice jsou tedy asi stále výš, než současná pozice v tabulce?
Takhle bych to tak úplně nebral, výš chce být celá extraliga. Celá letošní sezona je hrozně vyrovnaná, každý může porazit každého. Ale my se nemůžeme dívat na ostatní, musíme se soustředit sami na sebe a zlepšovat svou hru.

Oproti loňské sezoně se poněkud změnily také tvé individuální statistiky, ubylo kanadských bodů, ale máš pro změnu mnohem lepší účast na ledě. Čím to je?
Měl jsem loni statistiku -8, teď mám +6, to je pravda. Naskakuji momentálně ve třetím útoku, což je trochu o něčem jiném, než v první lajně. Dostávám se na led při přesilovkách, ale ty nám jednoduše nejdou tak dobře, jako před rokem, a právě v nich jsem sbíral hodně bodů. Zase tak velká změna ve statistikách tam ale také není, co jsem koukal, mám na kontě pouze asi o čtyři góly méně, než před rokem touhle dobou. Hodně se nám vzhledem ke změnám točila také sestava, což mi osobně moc nevyhovuje, ale musím se přizpůsobit.

Nyní má tým více než týdenní pauza, jaký máte během ní plán?
To je jednoduché. Budeme trénovat, trénovat a zase trénovat. Moc se toho vymyslet nedá. Musíme makat a po pauze se ukáže, jestli ním to pomůže, nebo ne.

Čeká vás také nějaké volno?
Nějaké tam bude. Ještě v sobotu trénujeme, tedy dva dny po zápase. V neděli a v pondělí máme volno, ale od úterý už zase šlapeme naplno.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR