Antonín Dušek v Litvínově bodově explodoval. Ulevilo se mi, říká probuzený střelec

Date of publication Author Petr Schultz

L i t v í n o v – Bílí Tygři uhájili v Litvínově první příčku, když smetli domácí 6:3. Lví podíl měl na výhře Antonín Dušek, který v utkání bodově explodoval. Do sítě Vervy poslal dva góly a na jeden zásah přihrál kapitánu Nedvědovi. „Dlouho jsem se bodově neprosadil, takže jsem byl už nervózní. Teď se mi ale ulevilo,“ prozradil po jasné výhře útočník.

Tondo, dnes jste si v Litvínově došli pro lehké tři body. Jak jsi viděl utkání Ty?
Měli jsme dobrý začátek a Vošvec (Tomáš Vošvrda) nás v úvodu hodně podržel. Když už vedete 5:0, tak se hraje opravdu dobře. Škoda trochu konce, kdy jsme inkasovali ještě tři branky. Důležité jsou dnes ale tři body, které si vezeme domů.

Antonín Dušek zaznamenal proti chemikům tři kanadské body.

Zápas měl hodně vyloučených. Čemu to přisuzuješ?
Třetí třetinu jsme hráli opravdu hodně v oslabení. Některé fauly jsem neviděl, takže nevím, jestli byly.

Který gól podle Tebe zlomil Litvínov?
Asi čtvrtá branka. Vedli jsme po první třetině 4:0 a to se už těžko hraje. Za takového stavu se nechce týmu pomalu ani na led.

Dlouho ses nemohl střelecky prosadit a dnes jsi zaznamenal hned tři body (2+1).
Poslední dobou mi to tam moc nepadalo, takže za dnešní branky jsme hrozně rád. První gól byla dorážka, když se ke mně odrazila střela. U druhé mi Čaky (Martin Čakajík) přihrál do jízdy a já už jen zakončil.

Bylo u Tvé druhé branky znát, že z Tebe spadla nervozita?
Asi ano. Pokud útočník dlouho nedá gól, tak je nervózní a pak to z něho spadne.

Nebáli jste se ve třetí třetině, aby se Litvínov nevrátil do zápasu?
Já jsem doufal, že ne. Vedli jsme o pět branek, ale v hokeji je vše možné. Chtěli jsme už neinkasovat, což se nám bohužel nepovedlo. Utkání jsme ale přesto dotáhli s dostatečným náskokem do vítězného konce.

Děkuji za rozhovor a šťastnou cestu domů.