Andrej Podkonický: Série se lámala ve třetím zápase

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Liberecká cesta v play-off se zastavila až v semifinále, kde tým trenéra Kalouse podlehl Pardubicím 4:0 na zápasy. Bílí Tygři vhrli do posledního zápasu sezóny všechny síly, přesto ani počtvrté nenašli recept na Eaton a sezóna pro ně skončila. Bezprostředně po utkání jsme tak vyzpovídali v útrobách Tipsport areny útočníka Andreje Podkonického.

Kde se celá série s Pardubicemi rozhodla?
Asi ve včerejším zápas, protože kdybychom ho vyhráli, tak to mohlo být všechno jinak. On je to obrovský rozdíl jít do čtvrtého zápasu za stavu 2:1 nebo za stavu 3:0. Včerejší prohra nás srazila trochu psychicky, přesto jsme chtěli dnešní zápas urvat. No, prostě se to nepodařilo.

Kolik jste měli ještě sil?
Sil jsme měli ještě dost, spíš jsme se ubíjeli psychicky, kdy jsme se v naší přesilovce nemohli dostat do žádné šance. Pardubice výborně bránily střední pásmo, přes které jsme nemohli najít tu správnou cestu. Zbytek už pochytal Dominik. Pár šancí tam ještě bylo, ale on to všechno pochytal.

Byl ten největší problém Hašek?
Klobouk dolu před ním. On už chytal dobře v sérii s Třincem a chytá opravdu výborně. Hodně týmu pomáhá rozehráváním puků a často vyjíždí z brány. Pokud člověk nahodí kotouč na branku a on to hodí zpět, tak mu nemůžete jít ani do těla.

"Podkan" v play-off: 11 bodů (6+5)

Všechny média hodně vyzdvihují výkony Haška proti Liberci. Pokud se na to ale podíváme podrobně, tak příliš práce v této sérii neměl. První zápas v Pardubicích si zachytal, ale ten druhý byl prakticky bez práce…
Pardubice hrály výborně střední pásmo a jejich beci nás nepouštěli před bránu. My jsme pořád jezdili do plných. Naše přesilové hry byla úplná katastrofa. Nemohli jsme se vůbec usadit v útočném pásmu. Ve druhém zápase v Pardubicích nás tohle úplně rozhodilo, že jsme nebyli schopni potom hrát.

Jak se cítí hráč po takové sérii?
Zklamání je veliké. Je konec sezóny a zase jsme tomu byli blízko. Plno hráčů to už možná nezažije. Nikdo nechce prohrát. Hrozně nás to mrzí a jsme všichni hrozně zklamaní.

Základní část vám příliš nevyšla, pak jste ale porazili České Budějovice, přejeli Plzeň a teď jste ztroskotali až na Pardubicích. Věřili jste, že se dostanete takhle daleko?
Věřit se musí vždycky. My jsme věřili i v dnešní zápas, že ho vyhrajeme a celou sérii můžeme ještě otočit. Moc lidí nám nevěřilo, že přejdeme přes Plzeň, jenže my jsme si na ně opravdu věřili. Po Plzni přišlo možná malé uspokojení, a pak už jsme nebyli tak nabuzení jako před čtvrtfinále.

Byly Pardubice opravdu o třídu lepší než Plzeň?
Spíš je to jiným stylem hokeje. Plzeň hrála útočně a tím jsme měli zajímavé příležitosti. Plzni se hlavně zranili beci a Modrák hrál 35 minut, takže to s námi nemohli ubruslit. Pardubice nemají tak silný útok, ale zase mají silnou obranu.

Myslíš, že si Pardubice vzaly příklad z Plzně a nepodcenily vás?
Určitě. Naše zápasy v Pardubicích ale nebyly špatné. Hlavně ten první se nám myslím povedl. V tom druhém už to bylo horší.

Ty jsi jeden z mála pamětníků série s Pardubicemi ze sezóny 2004/05, kde Liberec také podlehl Pardubicím. Zdá se být ten tým už trochu strašákem?
Je to těžké říci. Hrát třetí semifinále a nic z toho… Chceme docílit toho, abychom aspoň jednou postoupili do finále, ale pořád se nám to nedaří.

Jak bys zhodnotil sezónu?
Když se na to podívá člověk zpětně, kdy jsme byli v prosinci na třináctém místě, tak se sezóna hodnotí celkem dobře. Přesto si myslím, že jsme měli na to, abychom došli až do finále. Hodnotím sezónu jako neúspěch, protože úspěch je jedině tehdy, pokud člověk vyhrává.

V Liberci jsi prodloužil smlouvu. Máš stále dostatek motivace?
Určitě. Ještě jsme nebyli ve finále, takže motivace mám dost. Chci konečně něco vyhrát. Za rok do toho jdeme znova a určitě budeme chtít odehrát sezónu lépe než letos, abychom postoupili do první šestky. Všechno je ale před námi.

Andreji díky za rozhovor a příjemnou dovolenou.

Slavná trojice aneb selská jízda