Derner o svém (ne)gólu: Puku jsem se nedotkl. Ale radost byla taková, že mi to připsali

Date of publication Author

L i b e r e c – Hlasatel v Home Credit Areně s žertem prohlásil, že se Lukáš Derner trefil snad po osmi letech. Obránce ovšem po utkání přiznal, že mu byla branka na 3:0 v utkání s Chomutovem připsána chybně. "Teč tam nebyla, puku jsem se vůbec nedotkl, takže na gól čekám dál," smál se.

Nikdy moc branek nedával, je to ryzí obranář. Když proto ve 13. minutě pátečního klání proti chomutovským Pirátům (7:1) stál v dráze střely parťáka Tomáše Mojžíše od modré čáry, s rozvlněním sítě podlehl euforii a vymrštil ruce nahoru.

V aréně ho ohlásili střelcem, diváci skandovali jeho jméno a Derner je zapsaný jako autor branky i v oficiálních statistikách. Sám to však popírá: "Projel jsem kolem branky a puk mi jenom prolítl kolem nohou. Ta radost ale byla taková, že mi to připsali."

Tygři doma vyhráli osmé utkání v řadě.

Ještě pro ujasněnou: naposledy se 32letý zadák prosadil nikoliv před osmy lety, ale v březnu roku 2015 při posledním utkání sezony doma s Olomoucí. "Jojo, pamatuju si to moc dobře. Já asi nikdo moc gólů dávat nebudu," řekl s úsměvem. Půst nyní sice při pohledu do kolonky střelců skončil, avšak gól za svůj nepovažuje.

Jak se jinak zápas s Chomutovem hodnotí? Vypadalo to na snadný triumf.
Brzy jsme vedli a pak už vlastně bylo po zápase. Sehráli jsme skvělé přesilovky, což asi všichni viděli sami. Několik gólů padlo po kombinaci úplně do prázdné brány.

Po první třetině jste vedli už 5:1. Co zapříčinilo tak ofenzivní nástup?
Je vidět, že co si naordinujeme, tak funguje. Z toho vyplývá i ten hokej, který předvádíme. Panuje spokojenost.

Jak je těžké udržet ve zbytku zápasu koncentraci, když je po dvaceti minutách vlastně rozhodnuto?
V kabině jsme si říkali, že musíme hrát pořád to svoje. Už se mi stalo v hokeji, že jsme vedli 5:1 a nakonec prohráli 5:6. Koncentraci a soustředění nesmíte ztratit po celý zápas.

Ty jsi z minulého domácího zápasu odstoupil kvůli otřesu mozku po tvrdém hitu Růžičky z Třince. Už jsi zcela fit?
Jsem. Úplně mimo jsem tehdy nebyl, pamatoval jsem si skoro všechno. Ale nemohl jsem pokračovat. Doktoři řešili, jestli nemám poraněný krk.

Letos se mimochodem vrháš nezvykle často do útoku. Čím to?
Nevím, většinou to vyplyne ze hry. Často se mi otevře prostor, tak chci dát aspoň jeden gól (úsměv). Proto ty výlety.

Slavná trojice aneb selská jízda