Jakub Valský před zápasem: Dnes budou rozhodující vyloučení, musíme se vyvarovat faulů

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Skellefteå/Liberec - Liberečtí hokejisté již za několik málo desítek minut nastoupí k duelu o první místo skupinové tabulky, přinášíme exkluzivní rozhovor s Jakubem Valským, který i dnes oblékne speciální dres pro Cramo Top Scorera.

Máte za sebou dlouhou a náročnou cestu, myslíš si, že by to mohla být nevýhoda?
Myslím si, že to nevýhoda není. Bude záležet na tom, jak k zápasu přistoupíme, musíme se pořádně rozcvičit a rozhýbat, jsme profesionálové, pokud nepodceníme přípravu, neměli bychom to pociťovat.

Co od souboje o první místo očekáváš?
Myslím, že oba týmy nastoupí do utkání opatrně, určitě viděli obě utkání proti Nitře, tudíž nás zřejmě nepodcení, bude to jistojistě vyrovnaný zápas.

Co by dnes mohlo být rozhodující?
Vyloučení budou velmi důležitá, mají dobrou přesilovku, navíc hrají doma a budou se pokoušet udeřit jako první, takže musíme ustát úvodní tlak.

Oblékáš dres Cramo Top Scorera pro nejproduktivnějšího hráče týmu, poslední zápasy se ti velmi vydařili, jak to vidíš dnes?
Na toto ocenění nehledím, dneska chceme vyhrát a trofej pro nejproduktivnějšího hráče jde stranou, budu makat pro tým a budeme se za každou cenu snažit o vítězství.

Máte nějaké rituály v kabině či máš nějaký ty?
Asi každý má nějaký rituál, ale nerad o něm mluví, proto ho prozrazovat nebudu, ale samozřejmě i jako tým máme rituály, které se však tak vžili, že už je ani příliš nevnímáme.

Jak na tebe toto malebné městečko působí?
Moc jsem si město prohlédnout nestihl, ale je postavené v typickém švédském stylu. Loňskou sezónu jsem nahlédl do této země s národním týmem a zdá se mi to velmi podobné.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu