Martin Ševc: Skellefteå je jeden z nejatraktivnějších soupeřů, na které jde v Lize mistrů narazit!

Date of publication Author Martin Kadlec

Čerstvá posila Bílých Tygrů obránce Martin Ševc přichází do Liberce z týmu švédské Elitserien Skellefteå AIK. A právě na švédského úřadujícího vicemistra narazí náš tým v základní skupině ligy mistrů. Martin Ševc může o soupeři poskytnout cenné informace.

Martin Ševc
Martine, co můžeme čekat od zápasů se Skellefteou?
Skellefteå je momentálně jeden z nejlepších týmů v celé Evropě. Dokázala to nejen dobrým druhým místem v Elitserien, ale došla daleko také v Champions League, kde vypadla až v semifinále. Rozhodně to bude pro Bílé Tygry velmi dobrá a ostrá prověrka, která ukáže naše kvality i slabiny. Pro diváky je Skellefteå jeden z nejatraktivnějších soupeřů, na které jde v Lize mistrů narazit.

Kdo patří k největším oporám švédského celku?
Hlavně oba brankáři, Erik Hanses i Markus Svensson jsou výborní. Před sezónou se do Skelleftey vrátil švédský reprezentant Jimmie Ericsson, to je mimochodem jediný hráč z Evropy, který si za Švédsko zahrál i na nedávných Olympijských hrách a prosadil se vedle borců z NHL. To jsou velké opory. Překvapit mohou také obránci. Například mladík Sebastian Aho.

Máš nějaké zkušenosti i s druhým soupeřem Bílých Tygrů ve skupině Ligy mistrů slovenskou Nitrou?
V posledních letech jsem se "potkával" jen s jedním slovenským týmem a to je Slovan Bratislava. To je ovšem KHL a to je jiná soutěž. Se slovenským extraligovým hokejem ale zkušenosti nemám a nedokážu tedy moc posoudit, jaký nás čeká soupeř. Každopádně ale Nitra hraje Champions League a vím, že byla druhá po základní části a celkově třetí ve slovenské extralize, takže to určitě nebude jednoduchý souboj.

Náš rozhovor zakončím tradiční novinářskou otázkou - jaké si dávají Bílí Tygři cíle v evropské klubové soutěži?
Náš cíl je postup ze základní skupiny. Co vím, vloni to Tygrům uteklo až v posledním utkání s Kärpätem Oulu, tak věřím, že letos to vyjde.

Slavná trojice aneb selská jízda