Spadlo nám tam úplně všechno, komentuje zápas Lukáš Derner

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Bílí Tygři po dvou prohrách dokázali na domácím ledě přesvědčivě porazit Vítkovice a velkou roli při tom hrál zadák Lukáš Derner. Nejenže se prezentoval svou typickou spolehlivostí v obraně, ale také pomohl liberecké ofenzivě jedním z nejhezčích gólů letošní sezony.

Lukáši, kde hledáš příčinu toho, že po dvou zápasech bez branky jste skórovali hned pětkrát?
Někdy to je tak, že hrozně moc chcete a nespadne vám tam vůbec nic. Naopak jsou také utkání, kdy tam napadá úplně všechno, viz tento zápas. Jsme za to velmi rádi, protože jsme dlouho čekali, kdy to prolomíme. Je skvělé, že se to povedlo před domácím publikem.

Derner v diskusi s Nedvěděm a Hunkesem
Čtyřikrát jste skórovali při přesilovce. Jak moc to pomohlo a čím to vůbec bylo?
I v předchozích zápasech jsme si dokázali vytvořit šance při početní výhodě. Jak jsem říkal, prostě to tam nepadalo, ale tentokrát tam spadlo úplně vše. Odráželo se to k nám a jsme za to opravdu rádi.

Tvoje branka patřila mezi ty nejhezčí, které hokej může nabídnout. Jak bys ji popsal ze svého pohledu?
Střídali jsme a z ledu šla první přesilovková formace. Méďa mi to přistrčil a já jsem najel do pásma po křídle. Pak přede mnou stál bek, a tak mi nezbývalo nic jiného, než vystřelit mu kolem nohou. Jsem opravdu spokojený, že to tam spadlo.

Jak ti může osobně ta branka pomoci? Jsi spíše sváteční střelec...
Jsem rád, když tam něco spadne. Je pro mne ale důležitější, když ty góly nedostáváme a vyhráváme zápasy.

Viditelný začíná být rozdíl mezi vašimi výkony venku a doma. V čem je ten rozdíl, proč se vám na kluzištích soupeřů tolik nedaří?
Myslím, že v tomto utkání to vypadalo tak, jak bychom si přáli, aby to vypadalo v následujících zápasech. Měli jsme spoustu pohybu, hodně střel a nebáli jsme se kombinovat. Nemyslím si, že bychom hráli venku o něco hůř. V tomto zápase jsme akorát měli lepší pohyb.

Kapitán Petr Nedvěd si z duelu odnáší čtyři kanadské body (nakonec tři, jelikož mu jedna asistence nebyla uznána – pozn. redakce). Co na to říkáš ty?
Jsme rádi, že mu to začalo lepit. On sám měl v minulých utkáních spoustu šancí, ale nelepilo mu to. Doufáme, že mu to pomůže a začne se dařit víc a víc.

Lukáši, díky za rozhovor a ať se daří!

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR