Makali jsme, říká brankář Schwarz. A litoval smolných gólů

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c – Bílí Tygři si na první domácí výhru budou muset počkat. Los jim přiřkl hned na úvod těžkého soupeře, pod Ještědem se ve druhém extraligovém kole představil mistr z Plzně. Liberečtí se silným sokem statečně zápasili, ale nakonec padli 1:3. Velký kus práce odvedl v brankovišti opět Marek Schwarz, ale po utkání v něm převládal smutek.

Liberec vstoupil do extraligy vítězstvím, svěřenci kouče Pavla Hynka uspěli prvním kole na ledě třineckých Ocelářů a o další body toužili obrat i úřadujícího mistra. Jenže Plzeň v Tipsport areně výborně bránila a vždy v pravý čas udeřila.

"V Třinci to byl trošku jiný zápas. Na začátku nám tam spadly dva góly, to se pak hraje úplně jinak. S Plzní to byla trošku smůla. Navíc jsme dostali tři branky, to se těžko vyhrává," mrzelo brankáře Marka Schwarze.

Marku, proč to s Plzní nevyšlo, byl soupeř skutečně nad vaše síly?

Bojovali jsme naplno, říká gólman Schwarz.

Oni hráli po celý zápas výborně. Ani jsme si nevypracovali moc vyložených šancí. A když už jsme se k něčemu dostali, tak Mensator všechno pochytal. Navíc nám tam spadly dva smolné góly.

Vyčítáš si některou z inkasovaných branek, dala se nějaká střela chytit?

Asi jo. Ale těžko říct, po zápase se to hodnotí úplně jinak. Při hře musíte na danou situaci okamžitě reagovat. Pár věcí ale samozřejmě jde zlepšit.

Velký problém vám dělala především první plzeňská formace v čele s Martinem Strakou.

Hrál výborně, celá pětka hrála skvěle. Plzeň zkrátka celkově zahrála kompletně dobré utkání, byla trošku lepší než my.

Teď váš čeká delší pauza, hrajete až v pátek v Litvínově. Jsou nějaké prvky, na kterých zapracujete?

V úterý na tréninku všechno probereme. A je jen na trenérech, co s tím udělají. Musím ale říct, že my jsme makali a bojovali naplno. Bohužel jsme neměli štěstí jako třeba v Třinci.

Slavná trojice aneb selská jízda