Začnu v Benátkách, snad přijde i debut v extralize, věří nadaný bek Pyrochta

Date of publication Author Martin Kadlec

L i b e r e c - Kromě Pavla Zachy, který patří k momentálně největším talentům českého hokeje, podepsal svůj profesionální kontrakt ve čtvrtek s Bílými Tygry také obránce Filip Pyrochta, jenž rovněž patří ve své kategorii mezi českou elitu. Se sedmnáctiletým bekem jsme mluvili ihned po podpisu smlouvy.

Filipe, právě jsi podepsal svou první profesionální smlouvu. Jaký z toho máš pocit?
Pocit je to dobrý, ale ještě nevím, co od toho čekat. Jsem začátečník, tak uvidíme.

Filip Pyrochta při svém debutu za A-tým Bílých Tygrů.
Jsi začátečník, je ti sedmnáct, ale prakticky už s tebou jednají jako s dospělým mužem. Svěřil se ti pan Jech, co od tebe po podpisu smlouvy očekávají?
Tak určitě, svěřil. Uvidíme, jestli se to vyplní. Záleží hlavně na mně. Sezonu tedy začnu v Benátkách a poté se uvidí. Když budu hrát dobře, tak by třeba mohl ten první start v extralize přijít.

Kromě pár loňských utkání za Benátky sis seniorský hokej vyzkoušel v pár zápasech European Trophy. Jak na ně vzpomínáš?
Jsem rád, že jsem si to vyzkoušel, ale asi bych na to nejraději zapomněl, protože se mi to moc nepovedlo. Byl jsem u pár obrdžených gólů, ale snad nebude mít jeden zápas takový vliv.

Nadaný obránce při podpisu své první smlouvy.
Co tvá kariéra v rámci juniorského týmu? Mohl bys tam hrát ještě několik let, objevíš se tam letos?
Jsem v kontaktu s hlavním trenérem juniorky, panem Hakenem, a když bude potřeba, tak určitě přijdu pomoci. V prvních dvou kolech jsem s nimi už hrál.

Jsi jedním z hráčů, kteří letos poprvé absolvovali přípravu s A-týmem, jak vás v mužstvu přijali?
Byl to pro nás trochu šok, ale vzali nás mezi sebe dobře. Někteří jsou sice starší než mí rodiče, ale i na to se dívá s legrací.

Díky Filipe a ať se daří!

Slavná trojice aneb selská jízda