Když budeme hrát jako v posledních zápasech, dostaneme se z toho, věří Marek Schwarz

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Bílí Tygři zvládli těžký zápas proti Pardubicím. Ačkoliv prohrávali o dvě branky, dokázali otočit na 3:2 a nechat si plný počet bodů. Důležitou součástí týmu je také brankář Marek Schwarz, který po zápase hovořil o výkonnosti týmu, ale také o své nové výstroji.

Marku, dnešní výhra se rodila docela těžce, zápas jste na svou stranu strhli až ve třetí třetině...
Určitě to byl těžký zápas, když prohráváš 0:2 a otočíš na 3:2 až skoro na konci... Bylo vidět, že chceme hrát. Sice tam bylo několik výpadků, ale dřeli jsme. Celkově tam bylo více střel na nás, ale daly se chytat.

Dnes jste byli docela často vylučovaní, hned dvakrát jste pak hráli dlouhé oslabení tří proti pěti. Jak jsi to viděl ze své pozice?
Myslím, že jsme to zvládli výborně. Kluci hráli obětavě, v oslabeních jsme Pardubicím nedali moc šancí ke gólu.

Při druhé brance Pardubic to vypadalo, že ti puk proklouzl lapačkou. Mohlo to být tím, že jsi nedávno měnil výstroj?
Jak jsem sáhnul po střele, tak jsem myslel, že mám puk v lapačce. Asi mi to někde propadlo, byl to smolný gól.

Jak se ti vůbec v nové výstroji, kterou jsi poprvé oblékl na trénincích během repre pauzy, chytá v ostrých zápasech?
Už je to druhý zápas po reprezentační pauze a zvykl jsem si. Během pauzy jsem na zvykání měl dva týdny. Také už jsem s těmito betony chytal v Mladé Boleslavi, takže jsem věděl, do čeho jdu. Chytá se mi dobře, věděl jsem, co můžu očekávat a nebylo těžké si zvykat.

V posledních dvou utkáních to vypadalo, že se do arény vrátila stará euforie. Ty jsi to sice nezažil, ale co tomu říkáš?
Dáváme hodně gólů, což je pro mě výhoda. Když mi do branky něco spadne, tak zase kluci dají gól na druhé straně. Doufám, že takhle pojedeme dál. Nasazení je parádní, když budem hrát jako v těch posledních zápasech, tak budeme sbírat body.

Teď je ještě otázka, jestli „za pět minut dvanáct“ nebo „pět minut po dvanácté“...
Tak lepší začít teď, než vůbec, co si budeme povídat... Když to vezmu i s play-out, tak tam je ještě asi třicet bodů. Pokud budeme takhle pokračovat, můžeme se z toho dostat.

Jeden z cílů je tedy dostat i Karlovy Vary pod sebe?
Určitě ano, abychom se nedostali do baráže. Já sice Vary nesleduji, soustředím se více na naší hru, ale jak jsem říkal – pokud budeme hrát jako v posledních utkáních, není co řešit.