Pod Ještěd má nakročeno třinecký Jiří Hašek

Date of publication Author Radek Šenk

Již brzy šestadvacetiletý útočník Třince Jiří Hašek (viz. foto) se, pokud nenastanou vyjímečné okolnosti, stane další posilou Bílých Tygrů. Po příchodu Petra Vampoly v minulém týdnu, tak získá liberecký celek dalšího hráče, který v letošní Tipsport extralize oblékal dres valašského Vsetína. V něm působil na měsíčním hostování.

„Hašek je u nás, nemohu vyloučit, že to ale nebude konečná varianta. Možností se nabízí víc, nic však hotového není,“ prohlásil před reprezentační přestávkou manažer Ocelářů Ing. Petr Husička. Třinecký hráč je jednou nohou již v Liberci, na ledě však stál již na dopoledním tréninku. Tvrdý forward zamířil po čtrnácti zápasové anabázi ve Vsetíně zpět do Třince, kde však o něj nejeví větší zájem.

V sobotu šestadvacetiletý útočník pocházející z Brna působil po tři sezóny v extraligovém Třinci. Letošní ročník zahájil ve Vsetíně, kde patřil mezi nejlepší hráče. Do valašského klubu zamířil na měsíční hostování, aby se rozehrál po operaci ramene.

Silový, v osobních soubojích neústupný hráč, se zřejmě nehodil do systému trenéra Slezanů Marka, a tak dostane další příležitost pod Ještědem. Hned ve svém prvním utkání letošní sezóny v zelenožlutém dresu se Hašek uvedl v tom nejlepším světle. Trápící se Vsetín dovedl v pátém kole k prvnímu letošnímu vítězství a na skóre 5:1 se podílel dvěma úvodními brankami, které sám vstřelil, u posledních dvou navíc asistoval. „Čtyři body v zápase, to je můj osobní rekord," usmíval se spokojeně po premiérovém utkání v letošní sezóně Hašek.

Hned v dalším duelu zajížděl jeho nový tým na led Třince. O motivaci tedy bylo předem postaráno a Hašek nezůstal za očekáváním. Ve třetí minutě otevřel skóre utkání, Třinec si však dokázal po zlepšeném výkonu ve třetí části s Valachy poradit a zvítězil 4:3.

Univerzální útočník se přeci jen cítí lépe na levém křídle, než jako typický koncový hráč. O jeho schopnostech a důrazu v osobních soubojích před brankou, odkud se dokáže nejlépe prosadit, svědčí i 43 trestných minut. To jej zařadilo na první pozici moravského klubu. V tabulce produktivity byl pak útočník, nejčastěji hrající levé křídlo technického Vakova útoku, se sedmi body na pátém místě. Do Liberce by měl hlavně přinést potřebný důraz před brankovištěm a nasazení, navíc se v jedné útočné řadě potkával také s další tygří posilou - Petrem Vampolou.