Liberec bude bojovat o prodloužení série

Date of publication Author David Schlegel

Liberec již čtyřikrát na domácím ledě neprohrál a před Bílými Tygry se otevírá možnost prodloužit tuto sérii na pět utkání. Do Svijanské Arény totiž v neděli zavítá beznadějně poslední celek ČT extraligy HC Havířov Panthers. Ten v dosavadním průběhu dokázal uzmout body pouze Keramice Plzeň, kterou v závěru porazil dvěma góly veterán Tomáš Sršeň. Beznadějně posledním Panterům nepomohla ani výměna trenérů a bývalý reprezentační lodivod Josef Augusta s týmem ještě nevyválčil ani bod. Zápas začíná v tradičních 17:30.

Havířov se navíc potýká se zraněním klíčových hráčů. Proti Liberci nenastoupí bývalý reprezentant Petr Hrbek ani Radek Procházka, který patří k minimu hráčů, kteří dres Panterů oblékají více než jednu sezónu. Trenér Augusta se snaží hráče motivovat, ovšem po těsných porážkách se Slavií a Litvínovem přišly debakly ve Vsetíně a se Znojmem. Trenér Augusta ve spolupráci s vedením provedl v klubu první čistku. Ještě v létě "naprosto nepostradatelný" Petr Pavlas byl náhle uvolněn do Slovanu Bratislava a angažmá v Havířově ukončil i René Pucher. Do slezského města zavítali hráči, kteří ve svých klubech buď příliš nezářili nebo se tam do kádru ani nevešli - Jiří Dobrovolný z Plzně, Michal Divíšek z Pardubic, Aleš Staněk z Třince či Petr Míka ze Slavie.

Ztráta Havířova na předposlední Zlín činí v tuto chvíli osm bodů. Havířov dal v extralize nejméně branek a nejvíce jich obdržel. Oba brankáři Jakub Čech i Michal Mařík střídají světlé záblesky s chybami, ovšem za velice nejistou obranou nemají vůbec jednoduchou pozici. Gnerální manažer Havířova Pavel Čech je navíc v současné době vyšetřován v souvislosti s koncem olomouckého hokeje. Přesto však nelze očekávat od Havířova, že se porazí sám. Havířov se v posledních třech letech již několikrát dokázal vyhrabat ze zdánlivě neřešitelné situace. Podceňovat ho nelze ani letos.

Sestava z posledního zápasu se Znojmem (1:6): Mařík - V. Čech, F. Štefanka, M. Divíšek, Holý, Harant, Dobrovolný - Sršeň, Staněk, Folta - Křestan, Filip, Bednařík - Míka, Studený, J. Kopecký.

Produktivita: 1. Martin Filip 8 (1+7), Tomáš Sršeň 6 (4+2), Lukáš Bednařík 4 (2+2)

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR