Filip Pyrochta po druhé výhře: Chtěli jsme víc než Sparta a bylo to vidět

Liberec - Bílí Tygři porazili Spartu i ve druhém utkání a ujali se vedení 2:0 na zápasy. Liberečtí se ve druhém utkání v mnohém zlepšili a během první třetiny nepovolili Spartě jedinou střelu na bránu. „Nevím čím to bylo. I kdyby se ale k nějaké střele dostali, tak my máme Romana Willa,“ svěřil se po zápase autor dvou asistencí, Filip Pyrochta.

Utkání bylo hodně silové, jak moc to bolelo?
Bolelo to už z toho důvodu, že jsme hráli druhý důležitý zápas ve dvou dnech. Je to náročné. V prvním utkání se navíc šlo až do prodloužení, takže to bylo ještě delší. Nejsme přímo vyčerpaní, ale ty dva zápasy jsou znát. Jsme rádi, že jsme je zvládli.

V čem se oba zápasy lišily?
Je to hokej, bylo to stejné (úsměv). Poučili jsme se z našich chyb a tím to bylo jiné.

V první třetině Sparta vůbec nevystřelila, jak se vám to povedlo?
Nevím. I kdyby se ale k nějaké střele dostali, tak my máme Romana Willa, nebyl by to žádný problém. Chtěli jsme víc než Sparta a bylo to vidět.

V závěru došlo i na bitky. Bylo to už takové klasické play-off?
Patří to k tomu a já to schvaluji. Jsou to vyřazovací boje, tak to na ledě trochu vře.

Připsal sis dvě asistence, jak moc tě to v této klíčové části sezóny těší?
Jsem rád. Jedna byla v přesilovce, na kterých jsme chtěli zapracovat. Ke konci základní části to nebylo úplně ono.

Bylo to sehrané?
Už jsme to zkoušeli na konci základní části proti Plzni. Jsem rád, že to vyšlo.

Jak moc vás uklidňuje vedení 2:0 na zápasy?
Klidní nejsme. Pojedeme ven a budeme hrát v 02 Aréně. Bude to zase těžké. Oni musí vyhrát a budou pod tlakem, jedna prohra už je pošle na dovolenou. Určitě to bude nádherný hokej plný osobních soubojů.