Musíme do všeho jít naplno! Ono to časem přijde, burcuje Filip Chlum

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Liberec - Juniorka má před sebou dlouhou pauzu, během níž bude mít rozhodně na čem pracovat. Po první čtvrtině soutěže jí patří až šestnáctá příčka. V posledním utkání podlehla Hradci Králové, přičemž jedinou branku vstřelil Filip Chlum. Gól to by parádní, liberecký útočník projel celým hřištěm a pak o břevno poslal puk nechytatelně za gólmana.

Zápas nakonec neměl šťastnou koncovku, přestože jste vedli, jak bys ho popsal?
Děje se nám pořád to samé dokola, zápas od zápasu. Vždy vedeme, dostaneme jednu branku a jde to s námi z kopce. Nevím, co děláme špatně, ale pokaždé, když inkasujeme, se z toho sesypeme. Už nemáme sílu poté vývoj obrátit.

Vstřelil si jedinou branku našeho mužstva a byla opravdu parádní, jak tě vůbec napadlo, takto projet celé hřiště?
Vyplynulo to ze situace. Odrazil se tam kotouč, otevřel se přede mnou prostor a tak jsem se prostě rozjel. Podařilo se mi pláchnout obráncům a pak už jsem jen vypálil, naštěstí to tam spadlo. Chtěl jsem střílet nahoru, aby to měl gólman co nejtěžší. Takováhle branka samozřejmě vždy potěší, brankář moc šanci neměl, odrazilo se to o břevno.

Hradec Králové nakonec dokázal odpovědět dvěma slepenými góly po brejku a trestném střílení, co se stalo?
Špatně jsme napadali a měli celkově špatné postavení. Akorát si puk lehce přihráli a už ujížděli sami na bránu, špatně jsme si rozebrali hráče. Bohužel to byl zřejmě rozhodující prvek duelu.

„Určitě se vše obrátí, musíme za tím jít! Dostaneme se z toho"

Co jste si v kabině říkali před třetí třetinou za stavu 1:2?
Říkali jsme si, že musíme makat a vše střílet na bránu. Jít naproti vítězství i hrát důrazně. Hradec je však takový soupeř, že všechny kotouče vyhazuje ven z pásma. Tlačili jsme, ale neměli jsme sílu dát gól.

V závěru duelu jste se dostali do velkého tlaku, v určitých chvílích chybělo i štěstí.
Je to pravda. Může to být však způsobeno i hlavou, každý zápas máme spoustu šancí, nicméně nám to tam nepadá.

Začátek soutěže není příliš povedený, co zlepšit?
Musíme se z "deky" sami dostat, zlepšovat se, makat, do všeho jít naplno a do tréninku rovnou na 120 %, poslouchat trenéry. Určitě se to obrátí, štěstí přijde. Snažíme se si v kabině všechno vyříkat, tak aby se nám odlehčilo. Máme dobrou partu a myslím, že se z toho dostaneme.

Filip Chlum v zamyšlení

Petr Kváča: Chtěl bych být vzorem pro mladší kluky