Staronová posila Milan Bartovič: Ve hře jsem viděl dobré záblesky, které nás mohou posunout dál

Date of publication Author Jonáš Jech

Liberec - Bílí Tygři mají za sebou první přípravné utkání. V úterý podvečer se jim postavili Piráti z Chomutova. Domácí hráči v utkání vedli, ale Západočeši dokázali dvěma góly skóre otočit a nakonec uhájili hubenou výhru 1:2. „Dnes nás o vítězství připravily zbytečné fauly," litoval po utkání slovenský rychlík.

Vstřelil jsi první gól Tygrů v nové sezóně. Jak bys tuto situaci popsal?
Adam Jánošík skvěle zblokoval střelu a Mario Bližňák vyvezl kotouč a poslal mi ho do jízdy. Měl jsem dost času si rozmyslet co udělám a místo kličky jsem se rozhodl pro střelu zápěstím. Trefil jsem se přesně jak jsem chtěl. Bohužel to dnes na vítězství nestačilo.

Jak bys utkání zhodnotil?
Myslím, že celý zápas se hrál ve velmi dobrém tempu. Bylo tam mnoho dobrých věcí, které bychom chtěli přenést i do soutěžních zápasů. Bohužel nás dnes o vítězství připravily zbytečné fauly a neproměněné šance.

Z čeho pramenila poměrně častá nedisciplinovanost?
Možná to byly fauly, možná ne. To nic nemění na tom, že musíme jít do zápasů s pokorou. Vyvarovat se takovýchto zbytečných okamžiků a komunikace s rozhodčími. To rozhoduje mezi výhrou a prohrou i v sezóně.

Jak se sžíváš s týmem a novými spoluhráči?
Kádr je úplně jiný, než jsem znal ze svého prvního působení. Naštěstí já tu znám skoro každého a bylo to pro mě jednodušší zapadnout opět do kabiny. Všichni jsou to skvělý hráči a kluci.

Jak to bylo znát dnes na ledě? Tým hrál v úplně jiném složení než na konci minulého ročníku.
Jak jsem říkal, byly tam dobré záblesky. Dostávali jsme se do šancí. To jsou pozitivní věci. Musíme se zbavit těch negativních, abychom mohli fungovat na sto procent.

Ve čtvrtek vás čeká další utkání. Co pro vás znamená, že jste do zápasové přípravy skočili takhle narychlo?
Musíme se dostat do extraligového rytmu, který je právě dva zápasy během tří dnů. Snažíme se k tomu také přistupovat, jako bychom hráli soutěžní zápasy.

Je nějaký rozdíl v přístupu k soutěžnímu a přípravnému utkání?
Já zápasy nerozlišuji. Dnes jsme skočili na led s plným nasazením jako obvykle. Snažíme se dostat do toho správného rytmu.

Cítíš v kabině po zisku titulu auru vítězů nebo nějaké vyšší sebevědomí?
Každý ví, že máme před sebou úplně novou sezónu a jen tvrdá práce nás může dovést k dalším úspěchům. Nikdo se nedivá příliš dopředu. Všichni se soustředí na následující den a zápas.

Milan Bartovič pozoruje stav na ledě ze střídačky

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR