Odehráli jsme dobrou třetí třetinu, ve čtvrtém zápase v tom musíme pokračovat, ví Schwarz

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c – Dvě třetiny sledoval utkání ze střídačky, v té závěrečné do něj sám zasáhl. A i když už bylo prakticky rozhodnuto, chtěl být na ledě vidět nejen díky své masce s růžovým výpletem. "O pauze jsem se připravoval v kabině. Šel jsem tam v klidu, neměl jsem co ztratit. Zápas jsem si chtěl užít," komentoval svou krátkou finálovou zkušenost brankář Marek Schwarz.

Jaké to pro tebe bylo naskočit do rozjetého finálového utkání za stavu 0:4?
O pauze jsem se připravoval v kabině a šel tam v klidu. Neměl jsem co ztratit, zápas jsem si chtěl užít.

Jak si ze své pozice na střídačce vnímal závěr druhé třetiny, kdy za Jánkova záda během chvíle napadaly čtyři branky?
Pro něj to byly hrozně těžké situace. Bohužel nám to tam takhle napadalo, stane se, ale myslím, že do dalšího zápasu můžeme jít s čistou hlavou. Když se vyvarujeme chyb, které jsme dneska udělali, mělo by to být v pořádku.

Jaká slova padala ze strany trenérů po druhé třetině? Přece jenom stav 0:4 už je velmi nepříznivý.
Chtěli jsme se nakopnout před čtvrtým zápasem, odehrát dobrou třetí třetinu, což se nám povedlo. Vyhráli jsme ji 1:0. Když zítra takhle budeme hrát celý zápas, vyhrajeme.

Měli byste zapracovat na disciplíně. Je tolik těžké to promítnout ve hře na ledě?
Myslím, že se o tom všichni hodně bavíme, řešíme fauly. Bohužel jsme faulovali hned v první minutě, tím se to odstartovalo. Musíme se toho vyvarovat, furt to omíláme, ale je to tak.

Co říkáš na vyhecovanost mezi oběma celky? Šarvátek je, zdá se, víc a víc.
Je to finále, oba týmy chtějí vyhrát a bude to vyhecované až do konce. Myslím ale, že to je jedině dobře.

Jak se ti chytalo v téměř vyprodané O2 aréně?
V takovéhle atmosféře se chytá každému dobře, je to super zážitek hrát před plnou halou. Každý si to může jedině užít.

Ačkoliv utkání se rozhodlo v základní hrací době, mužstva odehrála téměř tři minuty navíc.
To je vždycky nepříjemné. Já ze svého pohledu bych utkání možná rovnou zastavil a situaci zkontroloval. Když se vrací tři minuty, které se odehrály, je to dost zvláštní.

Je reálná šance, že bys do následujícího utkání naskočil ty?
To je na trenérech. Jánko si chtěl zřejmě odpočinout. Myslím, že v dalším zápase bude chytat on. Já si to budu snažit užít i na střídačce, finále je zážitek. Vidím sílu toho týmu a jsem rád, že tu s ním můžu být.