Liga mistrů zná účastníky následující sezony

Date of publication Author Klub

Liberec - Champions Hockey League, jejímž jsou Bílí Tygři akcionářem, má před sebou ročník 2024/25. A v tuto chvíli již zná všech 24 účastníků, kteří zabojují o evropský hokejový trůn.

Mezi prvními si svou místenku v nadcházející sezoně zajistil tým Servette Ženeva, který ovládl uplynulý ročník CHL a stal se tak vůbec prvním švýcarským týmem, kterému se tento počin povedl. Švýcarská nejvyšší hokejová soutěž tak bude mít díky tomu jako jediná v boji celkem čtyři účastníky. Kromě Ženevy se zapojí ještě Curych, Fribourg-Gottéron a Lausanne.

Po třech účastnících pak budou mít zakladatelské ligy, mezi něž patří i extraliga. Tu budou reprezentovat mistrovský Třinec a dva nejúspěšnější týmy ze základní části, tedy Dynamo Pardubice a Sparta Praha. Zajímavostí je, že se do nové sezony nepodívá historicky nejúspěšnější účastník soutěže, Frölunda, která navzdory čtyřem titulům vítěze CHL nezaujma místo mezi třemi švédskými zástupci. Těmi budou Skelleftea, Färjestad a Växjö.

Kromě tradičních účastníků se do Champions Hockey League podívají také zástupci z vyzyvatelských lig. Mezi pět týmů, které si tímto způsobem zajistili účast, se zařadili dánské Sonderjyske, francouzští Rouen Dragons, norský Storhamar, polská Osvětim a britský Sheffield.

Stejně jako v letošní sezoně se nový ročník odehraje v jedné skupině o 24 účastnících, přičemž 16 nejlepších postoupí do play-off. Každý tým odehraje šest zápasů s různými soupeři, přičemž o konkrétních soupeřích pro jednotlivé týmy rozhodne los 22. května.

Účastníci CHL 2024/25

Švýcarsko

• Genève-Servette (CHL Champions)
  • ZSC Lions Zurich