Kádr pro play-off doplní útočník Jiří Průžek

Date of publication Author Klub

Liberec – Bílí Tygři rozšiřují před vyřazovacími boji své útočné řady. Soupisku na play-off doplní útočník Jiří Průžek.

Čtyřiadvacetiletý forvard není pro liberecké fanoušky žádnou neznámou. Dříve totiž nastupoval za tygří juniorku i farmu v Benátkách a právě v dresu Liberce si odbyl i svou extraligovou premiéru. Nyní se poté, co mu v prvoligovém Šumperku skončila sezóna, vrací pod Ještěd, aby rozšířil hloubku kádru na nejdůležitější část sezóny.

V Chance lize zažil letos Průžek velmi povedenou sezónu. V 50 zápasech zaznamenal dvacet gólů a dvacet čtyři asistencí, čímž se řadil na třetí místo v týmovém bodování. Ani jeho kvalitní výkony však nestačily na záchranu Draků v druhé nejvyšší soutěži.

Vyjádření sportovního ředitele Patrika Augusty
Před play-off jsme potřebovali rozšířit kádr a Jirku dobře známe z působení u nás. V Šumperku měl velmi povedenou sezónu, takže byl pro nás jasnou volbou.

V tomto ročníku už Průžek za Tygry jedno utkání odehrál, na konci prosince si připsal start proti Třinci, když na ledě strávil přes dvanáct minut. Celkem za Liberec odehrál 53 utkání v průběhu tří sezón, v nichž nasbíral jedenáct kanadských bodů.

Petr Kváča: Chci být vzorem pro mladší kluky